PRAVIDLA

Pravidla Hit ligy

Letošní rok jsme pro vás připravili nemalé změny. Hit liga bude nově ve dvou kategoriích. Jedna pro začátečníky, druhá pro pokročilé.

V rámci obou kategorií Hit ligy proběhne 5 kol turnajů s termíny, které jsou již vypsané. Jednotlivé turnaje budou pořádány zvlášť, tedy každý hrací den bude mít svého vítěze, který bude po zásluze odměněn. Hrát se bude švýcarským způsobem. Program přiděluje protihráče dle výkonu z předchozího kola, aby proti sobě nastupovali hráči s co nejpodobnější hráčskou úrovní. Tím se snažíme zajistit, aby si všichni dobře zahráli. 5-6 kol odehrají všichni, nemusíte se bát, že Vás po prvním prohraném zápase pošleme domů. Bude se hrát do 15 bodů s pomocným 10. bodem, na 2 sety.

Příklad: Pokud hráč set vyhraje 15:9, získává za svou výhru 3 body. Pokud vyhraje 15:10, vítěz z daného setu získá body 2 a poražený bod 1.

Ještě jedna změna k dobru - s čím budeme hrát?

Začátečníci - plastové míče Yonex 350 (dodá pořadatel)
Pokročilí - míče péřové (vlastní) - možnost zakoupení v den turnaje u pořadatele za výhodnou cenu

U pokročilých na jeden set vezme míček jeden tým, na druhý set dodá míček soupeř. Tedy pokud se hráči nedomluví jinak v zápase budou použity minimálně 2 míčky.

Proč hrát HIT Ligu a snažit se nechybět na žádné herní sobotě ve své kategorii?

Z každého odehraného turnaje hráč získá počet bodů, které v daný den uhraje, do tabulky celkového skóre. Tabulka bude zveřejněna na našich stránkách po celou dobu. Maximálně můžete z jednoho dne dosáhnout 36 bodů (6 bodů x 6 kol). U debl/mix jsou body připisovány k názvu týmu. V rámci týmu je výměna jednoho z partnerů možná.

Příklad: Pokud by nastala situace, že by na prvním turnaji hrála paní Nováková s panem Novákem s názvem týmu Ranaři a v dalším z pořádaných turnajů by chtěli pan i paní Nováková nastoupit znovu, ovšem už ne spolu, tak společně vyhrané body se připíší pouze tomu, kdo bude hrát za tým Ranaři.

O co se to vlastně hraje?

Na konci sezony bude vyhlášen celkový vítěz singlů a vítězové debl/mixů. Abychom ocenili vaši výdrž a posílili vaši motivaci přijet právě k nám, máme pro vás nachystané hezké poháry za vaše celoroční stažení. Poháry budete moci již brzy najít v galerii a budou vždy vystaveny v herní den. Navíc každá kategorie má svůj putovní pohár, na kterém bude se zaznamenávají vítězové jednotlivých ročníků. Prázdný štítek pro vítěze sezony 2021/2022 již čeká, budeš/budete to právě ty/vy?

V sezoně 2020/2021 nám nepřítel Covid neumožnil odehrát většinu naplánovaných zápasů, improvizovaně jsme část ligy i tak odehráli a i přes překážky hodnotíme sezonu pozitivně. V singlu má již štítek na putovním poháru Michal Haršaniy, který nevynechal jediný zápas a to mu vyneslo suverénní vítězství a v kategorii debl/ mix zvítězili Zahradníci. Vítězům gratulujeme.

Pozor: Ještě tu máme další možnost, jak zvýšit šanci na celkového vítěze!!! Na začátku turnaje se můžete rozhodnout, že použijete žolíka.

Co znamená žolík?

​Vaše vyhrané body z vámi předem vybraného dne se zdvojnásobí. Právo využít ​tuto možnost máte pouze jednou a nahlásit jej to musíte před zahájením turnaje. ​U singlů ráno, u debl/mix po obědě, zkrátka než se nalosuje 1. kolo. Vždy se budeme ptát.

Body ze singlů a debl/ mixů se mezi sebou nesčítají. Každá kategorie má svou tabulku bodů, své vyhlášení vítězů a tedy hráč, který hraje jak singl, tak debl/ mixy, má právo v každé kategorii jedenkrát využít žolíka.

Na posledním turnaji proběhne jak vyhlášení vítězů, tak i zhodnocení celé Hit ligy, sečtení bodů v celkovém skóre a vyhlášení celkových vítězů Hit ligy s předáním pohárů.

Poslední novinka - na turnaje bude možnost se přihlásit do středy v daném týdnu, poté bude seznam přihlášených uzavřen!!! Platba bude probíhat převodem a to nejpozději do středeční půlnoci.