PRAVIDLA HIT LIGY

Pravidla Hit ligy

Máme tu opět novou sezónu HIT LIGY. Hit liga se hraje v kategorii pro začátečníky a mírně pokročilé.

V rámci Hit ligy proběhne 5 kol turnajů s termíny, které jsou již vypsané, aby měl každý stejnou možnost naplánovat si čas na hru. Jednotlivé turnaje budou pořádány zvlášť, tedy každý hrací den bude mít svého vítěze, který bude po zásluze odměněn. Hrajeme Švýcarským způsobem. Program přiděluje protihráče dle výkonu z předchozího kola, aby proti sobě nastupovali hráči s co nejpodobnější hráčskou úrovní. Tím se snažíme zajistit, aby si všichni dobře zahráli. 5-6 kol odehrají všichni, nemusíte se bát, že Vás po prvním prohraném zápase pošleme domů. Bude se hrát do 15 bodů s pomocným 10. bodem, na 2 sety.

Příklad: Pokud hráč set vyhraje 15:9, získává za svou výhru 3 body. Pokud vyhraje 15:10, vítěz z daného setu získá body 2 a poražený bod 1.

S čím hrajeme?

Plastové míče Yonex Mavis 350 (dodá pořadatel). V případě shody obou hráčů je možnost hrát s vlastními péřovými míčky.

Proč hrát HIT Ligu a snažit se nechybět na žádné herní sobotě ve své kategorii?

Z každého odehraného turnaje hráč získá počet bodů, které v daný den uhraje, do tabulky celkového skóre. Tabulka bude zveřejněna na našich stránkách po celou dobu. Maximálně můžete z jednoho dne dosáhnout 36 bodů (6 bodů x 6 kol). U debl/mix jsou body připisovány k názvu týmu. V rámci týmu je výměna jednoho z partnerů možná.

Příklad: Pokud by nastala situace, že by na prvním turnaji hrála paní Nováková s panem Novákem s názvem týmu Ranaři a v dalším z pořádaných turnajů by chtěli pan i paní Nováková nastoupit znovu, ovšem už ne spolu, tak společně vyhrané body se připíší pouze tomu, kdo bude hrát za tým Ranaři.

O co se to vlastně hraje?

Na konci sezóny bude vyhlášen celkový vítěz singlu a vítězný tým debl/mix. Abychom ocenili vaši výdrž a posílili vaši motivaci přijet právě k nám, máme pro vás nachystané poháry za vaše celoroční stažení. A nesmí chybět putovní pohár, který můžete vidět na každém kole. Na tento putovní pohár se zaznamenávají vítězové jednotlivých ročníků. Prázdný štítek pro vítěze sezony 2022/2023 již čeká, budeš/budete to právě ty/vy?

Tabulka turnajů, celkové výsledky a vítězové ročníku Hit ligy 2021/2022 zde.

Pozor: Ještě tu máme další možnost, jak zvýšit šanci na celkového vítěze!!! Na začátku turnaje se můžete rozhodnout, že použijete žolíka.

Co znamená žolík?

​Vaše vyhrané body z vámi předem vybraného dne se zdvojnásobí. Právo využít ​tuto možnost máte pouze jednou a nahlásit jej musíte před zahájením turnaje. ​U singlů ráno, u debl/mix po obědě, zkrátka než se nalosuje 1. kolo. Vždy se budeme ptát.

Body ze singlů a debl/ mixů se mezi sebou nesčítají. Každá kategorie má svou tabulku bodů, své vyhlášené vítěze a tedy hráč, který hraje jak singl, tak debl/ mixy, má právo v každé kategorii jedenkrát  žolíka využít.

Na posledním turnaji proběhne zhodnocení celé Hit ligy, sečtení bodů v celkovém skóre a vyhlášení celkových vítězů Hit ligy s předáním pohárů.

Na turnaj je možnost se přihlásit nejpozději do středy v daném týdnu, poté bude seznam přihlášených uzavřen!!! Platba bude probíhat převodem, nově můžete využít k platbě QR kód a to nejpozději do středeční půlnoci.